loading

Mlsanie bez výčitiek – recept na cheesecake bez cukru.

cheesecake-salsation-fitness-

Pozná to určite každá z nás. Dni sú čoraž teplejšie a kožuchy počas jarného upratovania schovávame na vrchnú policu skrine do vriec, z ktorých môžno vysať vzduch aby nezaberali veľa priestoru. Namiesto nich vyťahujeme jarný kabátik, či denimovú bundičku. Zrazu prichádza nepríjemné zistenie. Obľúbený jarný kabátik, ktorému sme sa minulý rok tak vytešovali, pri obliekaní praská vo švíkoch. Čo sa deje? Určite ho v čistiarni nevhodne oprali a kabát sa zrazil, snažíme sa nepripúšťať fakt, že sme cez zimu pribrali pár kíl navyše. A vtedy to začne. Na chladničku pripíname oznam: „Anjelíčku môj strážničku, uzamkni predo mnou túto chladničku!!!“ Prípadne: „Cica, nežer!“

Zabudni na diéty!

Vlastne v dnešnej dobe má slovo diéta v ponímaní ľudí úplne iný význam ako v skutočnosti. Toto slovo totiž pochádza z gréckeho diaita, čo v preklade znamená strava. Správne, diéta teda neznamená nejesť, hladovať a týrať sa, ale dlhodobý stravovací systém za účelom udržania si pevného zdravia. Preto jedzte! Aj keď sa hovorí, že tie najchutnejšie jedlá sú zároveň tie najnezdravšie a najkalorickejšie, nemusí to byť tak. Stačí zabezpečiť vyvážený podiel bielkovín, sacharidov, vlákniny. Skúste si jeden deň spočítať svoj denný kalorický príjem, vrelo odporúčam apku kalorické tabulky. Stačí jeden deň a zrazu zistíte ako strašne sa stravujete a o koľko prekračujete denný kalorický príjem. Z vlastnej skúsenosti viem, že pokiaľ som si každú prijatú potravinu nezapísala, tvrdohlavo som tvrdila, že jem naozaj málo. Ak svojmu telu zabezpečíte vyvážený denný príjem potravín a zároveň zahrniete do svojho života pravidelnú športovú aktivitu (napríklad Salsation® fitness 😉 ), pridáte odhodlanie a nastavíte svoju myseľ správnym smerom, ste na správnej ceste ;).

Cukor je droga, zbavte sa svojej závislosti

Čo k tomu povedať, všetci to dobre vieme. Cukor je spoluzodpovedný za celý rad chorôb, a nelichotí ani našej postave. Rozhodla som sa preto urobiť pokus. V jednom múdrom článku som sa raz dočítala, že ak vydržíme bez sladkostí a cukru aspoň dva týždne, prestane nám chýbať. Tak som išla do toho. Nevložila som do úst ani Tic tac cukrík, proste nič sladké. Prvé dni boli peklo, ale vydržala som a naozaj to fungovalo. Keď ma predtým niekto ponúkol bonboniérou, váhala som. Po dvoch týždňoch som už na mlsanie ani nepomyslela. Sladkosti som vymenila za čokoládu z vysokým obsahom kakaa.

Chutné a predsa bez cukru. Kokosovo čokoládový cheesecake

Ak vás predstava o zdravom mlsaní desí, skúste si doma urobiť tento cheesecake. Je naozaj chutný a po jeho zjedení sa nedostavia žiadne výčitky. Obsahuje totiž veeeľa bielkovín. Za recept ešte raz ďakujem Peťke. 😉

Korpus:

1 hrnček strúhaný kokos

0,5 hrnčeka kokosová múka

Cca ¾ hrnčeka rastlinné mlieko (kokosové, ryžové,…)

Cca 3 pl kokosový olej

1 vajíčko

Plnka:

500 g tvaroh jemný polotučný/odtučnený

1 biely jogurt

2 ks zrelý banán rozpučený vidličkou

2 ks vajíčko

3 – 4 pl kakao nesladené

100 g čokoláda 85% rozpustená s troškou kokosového oleja

Postup:

Kokos zmiešame s kokosovou múkou, kokosovým olejom a rastlinným mliekom. Rukou premiešame, aby bola hmota tvarovateľná. Pridáme vajíčko a zmiešame. Do formy s priemerom 26 cm dáme na spodok papier na pečenie a rozmiestnime hmotu na korpus na dno a steny formy. Dáme do vyhriatej rúry na 10 minút predpiecť. Kým sa pečie korpus, rozpustíme čokoládu a necháme trochu vychladnúť. V miske si zmiešame všetky suroviny na korpus (kakao preosejeme aby neboli hrudky). Všetko vymiešame ručným mixérom. Do zmesi pridáme roztopenú čokoládu, premiešame a vylejeme na predpečený korpus. Dáme piecť na cca 30 minút.

Dobrú chuť!